منو
هواداران فیسبوک | عضویت خبرنامه
پیشنهادی
آموزش اسکچاپ

آموزش SketchUp Pro با زیرنویس فارسی

مجموعه نقشه اتوکد معماری مجتمع

پکیج دانلود نقشه اتوکد ساختمان های مسکونی ۱

دانلود نقشه اتوکد مجتمع تجاری

پکیج دانلود نقشه اتوکد مجتمع تجاری ۱

دانلود نقشه اتوکد

دانلود نقشه اتوکد طراحی پلان مجتمع مسکونی (۲)

دانلود پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی

دانلود پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی

آموزش اسکیس و راندو
آرشیو مجله معماری

مجتمع تجاری اقامتی شارستان مشهد

بازدید : 1,714

حرکت وسایل نقلیه از اقصی نقاط شهر به مقصد حرم مطهر ثامن الحجج و هجـوم انبـوه جمعیت بـه سمت حرم(بانیت زیارت، خریدوتهیه سوغات)، ساختمانهای اطراف حـرم مطهر(تجاری، مسکونی، اقامتی، دفـاتر تجاری و…) را به لحاظ موقعیت اقتصادی مجتمع تجاری اقامتی شارستان در جایگاه ویژه ای قرارداده است. یکی از مناطق اطراف حرم که دارای ظرفیت های لازم بوده ومنطقه ای بکر، پویا ودر حال رشد خیابان طبرسی می باشد. وجود فرصتهای چشمگیروآینده روشن اقتصادی در این منطقه، توجه سازندگان وسرمایه گذاران بسیاری را جلب نموده است. یکی ازمهمترین پروژه های در حال احداث، در این منطقه ارزشمند، پروژه فاخر شارستان می باشد.

دانلود تحقیق معماری

تعداد طبقات : ۱۵     ارتفاع برج : ۶۰ متر     شهر:    مشهد

در مجتمع عظیم شارستان با توجه به رویکرد و نگرش دست اندرکـاران مربوطه، به منظور فراهم آوردن محیطی دلپذیر، مفرح وزیبا با امکان خریداری تمامی کالاهای مورد نیاز با سرعت و سهولت؛ امکاناتی از قبیل:
• ۲ دستگاه آسانسور پانوراما • ۸ دستگاه پله برقی • ۲ راه پله مجزا • وید با قابلیت احداث کافی شاپ و فضای سبز میانی در طبقه منفی ۱  • حیاط با قابلیت استفاده جهت واحدهای تجاری و رستوران در طبقه سوم • شهربازی در طبقه سوم و … برای مجموعه در نظر گرفته شده است.

ویژگی های معماری

فرایند ساخت و ساز

سـازه این مجتمع از نوع اسکلت فلزی پیش ساخته با اتصالات پیچ و مهـره ای انتخـاب شده است کـه از مزایای آن می توان به سـاخت قطعات در کـارخانه با امکـان کنترل کیفی در حیـن ساخـت، سرعـت در عملیات نصب و همچنین کوچکترشدن ابعاد تیر و ستون نسبت به مقاطع بتنی اشاره نمود. طراحی و اجرای سازه مجتمع شارستان منطبق برآئین نامه ۲۸۰۰ زلزله وزارت مسکن و شهرسازی صورت گرفته که این مهم، پروژه را بلحاظ ایمنی و استحکام در برابر عوامل طبیعی؛ به پروژه ای قابل اطمینان تبدیل نموده است. نمای ساختمان، سنگ تراورتن(سفید و خاکستری) و پنجره ها از نوع آلومینیوم و Upvc و آلو مینیوم با شیشه های دو جداره می باشند.

مواد و مصالح بکار رفته: 

در انتخاب و بکارگیری متریال مورد استفاده در ایـن مجتمع، به عـواملی از قبیل کیفیت، دوام، تنـاسب، زیبایی و … توجه ویژه ای شده است. دیوارهای خارجی و داکت های تأسیساتی از جنس ۳D پانل همراه با نماسازی سنـگ گـرانیت، تراورتن، آلکوباند(کامپوزیت آلـومینیومی) و پـوشش های سیمانی تـرکیبی (SKK) و دیـوارهــای داخلی آپارتمان ها از گچ برگ و دیـوارهـای تجاری نیز از نوع ۳D پانل می باشند.

ملزومات چوبی : ازنوع پیش ساخته (MDF)

یراق آلات : درجه یک ایرانی

شیرآلات : درجه یک ایرانی

 


پلان

بخش تجاری این مجتمع با زیربنای کل ۱۵/۷۲۸متر مربع و زیربنای مفید ۹/۰۴۰ مترمربع در ۵ طبقه احداث گـردیـده است.

بخش اقامتی این مجتمع، با زیربنای مفید ۷۰۰/ ۱۶متر مربع در ۷ طبقه (از طبقه چهارم الی دهم) اجـراو شامل ۲۴۵ واحـد اقـامتی (۵۰ الی ۸۶ متـر مربع) است. نحوه طراحی بخش اقامتی این مجتمع به صورتی است که قابلیت استفاده به صورت هتـل آپارتمان و نیـز آپارتمان مسکـونی را دارا باشد.

ادامه مطلب را در فایل ورد از لینک دانلود زیر تهیه و استفاده کنید .

دانلود


http://s1.icivil.ir/dlserver/civil92/fileonline-thb.gif
راهنمای دانلود از سایت
اگر نمی دانید چطور باید دانلود کنید
آرشیو مجله معماری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *