منو
هواداران فیسبوک | عضویت خبرنامه
پیشنهادی
آموزش اسکچاپ

آموزش SketchUp Pro با زیرنویس فارسی

مجموعه نقشه اتوکد معماری مجتمع

پکیج دانلود نقشه اتوکد ساختمان های مسکونی ۱

دانلود نقشه اتوکد مجتمع تجاری

پکیج دانلود نقشه اتوکد مجتمع تجاری ۱

دانلود نقشه اتوکد

دانلود نقشه اتوکد طراحی پلان مجتمع مسکونی (۲)

دانلود پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی

دانلود پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی

آموزش اسکیس و راندو
آرشیو مجله معماری

روانشناسی رنگ ها در معماری (۲)

بازدید : 1,354

هر رنگ تأثیر فیزیکی و روحی خاصی را بر روی بیننده می گذارد و افراد واکنش های متفاوتی نسبت به رنگ های مختلف از خود نشان می دهند. محققان تاکنون نتوانسته اند یک سیستم منسجم جهانی که قادر به دسته بندی کلیه واکنش های افراد نسبت به رنگ های مختلف باشد را پایه ریزی نمایند و معتقدند که عکس العمل افراد به فاکتورهای متعددی نظیر فرهنگ، جنسیت، سن، موقعیت احساسی و ذهنی، تجربه های خاص فردی بستگی دارد. البته نوع و شدت این واکنش ها نیز منحصر بفرد است. روان شناسی رنگ ها یک شاخه نظری نیست که تنها به بخش آکادمیک محدود شود، بلکه گستره تحقیقات این حوزه در زندگی روزمره عموم مردم نمود پیدا می کند. (قسمت دوم)

روانشناسی رنگ ها در معماری (2)

رنگ زرد

روانشناسی رنگ ها در معماری (2)در نگاه اول، زرد رنگی روشن و آفتابیست و کسانی که طیف های مختلف زرد را برای دکوراسیون انتخاب میکنند، عموما افراد شادی هستند. اما در نگاه دقیق تر،کسانی که علاقه مند به رنگ زرد هستند، افراد روشنفکر و ماجرا جویی بوده و برای آزادی ارزش زیادی قائلند .


 

 

رنگ بژ

روانشناسی رنگ ها در معماری (2)

اگر کمال و زیبایی مدرن مورد نظر شماست، اما سفید و قهوه ای از نظر شما خشک و سردند، بژ رنگی خنثی، گرم و ایده آل کسانیست که به دنبال سادگی و در عین حال استحکام و رنگ های زمینی هستند. کسانی که به دنبال رنگ بژ هستند، شخصیت های آرامی دارند و از این آرامش لذت میبرند .


 رنگ مشکی

روانشناسی رنگ ها در معماری (2)

 

استفاده ی کم از مشکی در دکوراسیون نشانه ی قدرت است . آن هایی که مشکی را می پسندند ، بر این تاکید میکنند که چیز های نا گفته ی زیادی دارند .


 رنگ صورتی 

روانشناسی رنگ ها در معماری (2)

صورتی رنگ احساس، شور، عشق و محبت است. آن هایی که خانه را با صورتی تزیین میکنند، دوست دارند مورد توجه قرار بگیرند و افراد فرهمندی هستند. صورتی ملایم، ظاهر زیبایی به اتاق میدهد. صورتی همراه با خاکستری و مشکی فضا را مدرن میکند .


 

رنگ طلایی

روانشناسی رنگ ها در معماری (2)

طلایی رنگ رفاه، وفور، شجاعت و زرق و برق است و جسارت، گرمی و لوکس بودن را می رساند. رنگ طلایی قدمتی طولانی و شاهانه دارد و شکوه و عظمت را می رساند .


 رنگ ترکیبی سبز و زرد

روانشناسی رنگ ها در معماری (2)

اگر به دو رنگ سبز و زرد علاقه دارید، از ترکیب آن ها استفاده کنید. این رنگ ترکیبی شور و نشاط رنگ زرد و در عین حال هماهنگی و تعادل را میرساند. این رنگ ترکیب کننده ی چوب های تیره و لمینت است.


 

رنگ قهوه ای

روانشناسی رنگ ها در معماری (2)

آیا به رنگ قهوه ای علاقه مندید ؟ شاید آدم سرسختی هستید ؟ افرادی که به رنگ قهوه ای علاقه دارند، ثبات را ترجیح میدهند و مایلند به دوستان و اقوام خود اعتماد کنند. این افراد در عین حال خود رای هستند. رنگ قهوه ای استحکام را میرساند. برای آن که فضا را از یکنواختی در آورید، به دنبال رنگ های مکمل قهوه ای باشید مانند: کرم، سبز لجنی، آبی فیروزه ای و خردلی


 

رنگ نارنجی 

روانشناسی رنگ ها در معماری (2)

فضایی که طیف نارنجی در آن به کار رفته باشد، نشانه ی شادی و سرزندگی است. افرادی که از نارنجی در تزیین استفاده میکنند، حتی با وجود مرکز توجه بودن مایلند برونگرا، اجتماعی و راحت باشند.

 

 

 

 

دانلود


http://s1.icivil.ir/dlserver/civil92/fileonline-thb.gif
راهنمای دانلود از سایت
اگر نمی دانید چطور باید دانلود کنید
آرشیو مجله معماری

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. karim rezapasand | ۵ شهریور ۱۳۹۴

    به نام خدا
    کارهای هنری معمولا عامه پسند هستند و زحمت های شما قابل تقدیر است . موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *