منو
هواداران فیسبوک | عضویت خبرنامه
پیشنهادی
آموزش اسکچاپ

آموزش SketchUp Pro با زیرنویس فارسی

مجموعه نقشه اتوکد معماری مجتمع

پکیج دانلود نقشه اتوکد ساختمان های مسکونی ۱

دانلود نقشه اتوکد مجتمع تجاری

پکیج دانلود نقشه اتوکد مجتمع تجاری ۱

دانلود نقشه اتوکد

دانلود نقشه اتوکد طراحی پلان مجتمع مسکونی (۲)

دانلود پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی

دانلود پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی

آموزش اسکیس و راندو
آرشیو مجله معماری

کلیسای عروسی با نور رنگین کمان در توکیو

بازدید : 444

کوبو معماران تسوشیما یکی از جزایر استان ناگازاکی به ساخت کلیسای عروسی با نور رنگین کمان در توکیو پرداختند که تمام تصاویر، حسن انجام کار را نشان میدهد و با توجه به کاربری آن که کلیسای عروسی است دارای یک حس آرامش و سادگی با استفاده از طیف رنگین کمانی است که به عنوان نور پردازی کلیسا در طی روز محسوب میشود .

کلیسای عروسی با نور رنگین کمان در توکیو

(برای دیدن تصاویر در اندازه واقعی بر روی آن کلیک کنید)

معماران تسوشیما به بازسازی یک تالار عروسی در ابیسو توکیو (یکی از محله‌های توکیو پایتخت ژاپن است) مشغول شدند.  ” کلیسای کوچک رنگین کمان” در اصل به عنوان یک فضا در ادامه ی تنها سالن واقع در کلیسا مورد استفاده قرار می گرفت. معماران تسوشیما  تزئینات بیش از حد قبلی کلیسا را حذف کردند و بر روی یک فضای متحرک توسط نور طبیعی ، اتاق بیضی شکل ، ردیف صندلی های چوبی که سادگی بیش از حد آن را تغییر می دهد، تمرکز کردند .

کلیسای عروسی با نور رنگین کمان در توکیو

 

معماران تسوشیما کلیسای کوچک را برای عروسی ساده یک زوج میبینند و با استفاده از نور طبیعی به عنوان آرایش و استفاده از نورهای سمت بالا و نصب پنل های رنگی و صفحات انعکاسی و در نتیجه منعکس کردن نور به تولید تب و تاب رنگارنگ پرداخته اند که از طریق دیوار و متحرک سازی فضای داخلی باعث تولید یک اثر آرام و تاثیر پذیر است .

رنگین کمان نمادین معماران تسوشیما بر پایه این ایده است که استفاده از  “دکوراسیون سبک” به جای استفاده از تزئینات فیزیکی و اغراق آمیز ، باعث تبدیل یک فضای تشریفاتی یکنواخت که در همه جا به چشم میخورد به یک فضای ساده میشود .

کلیسای عروسی با نور رنگین کمان در توکیو

 


 

 

کلیسای عروسی با نور رنگین کمان در توکیواثر رنگین کمان را میتوان با نقاشی شیشه ای در رنگ های مختلف به دست آورد ، عبور نور از باله های عمودی دیوار به عنوان یک اثر قابل توجه و جذاب است .

کلیسای عروسی با نور رنگین کمان در توکیو

 


 

 

کلیسای عروسی با نور رنگین کمان در توکیودر نتیجه در این سازه دکوراسیون بیش از حد حذف شده است و به جای آن طراحی انیمیشن های نور طبیعی با استفاده از منعکس کردن نور خورشید از صفحه های رنگی و تولید یک اثر رنگین کمانی منحصر به فرد که میتواند ایده ی جالبی برای طراحی های یکنواخت کنونی در نظر گرفته شود، جایگزین شده است .

کلیسای عروسی با نور رنگین کمان در توکیو

 

  • منبع :  Designboom

دانلود


http://s1.icivil.ir/dlserver/civil92/fileonline-thb.gif
راهنمای دانلود از سایت
اگر نمی دانید چطور باید دانلود کنید
آرشیو مجله معماری

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *